Arabesque

dance academy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur at vero adipiscing elit, sed do eiusmod.

wideopen.lt

Nauja judesio erdvė kurianti saugumą atsiverti ir improvizuoti

Nemaloni patirtis, konkurencinga aplinka, psichologinis smurtas studijuojant šokio meną bakalauro studijų metais Emiliją Kinčiūtę įkvėpė įkurti WIDE OPEN judesio studiją, kurios vienas iš svarbiausių tikslų – užtikrinti asmens emocinį saugumą atsiverti ir improvizuoti.

Emiliją meilė šokiui lydėjo nuo vaikystės. Paauglystėje ji buvo ta mergaitė, kuri peržiūrėjo visus įmanomus filmus apie šokius. Giliai širdyje ji tvirtai žinojo: „Ateis diena ir aš turėsiu savo magišką judesio erdvę“, – prisimena pašnekovė.

Pasirinkusi studijuoti šokį, nesitikėjo pakliūti į tokią psichologiškai žalojančią, konkurencingą, nemalonią aplinką. „ Kai kurių dėstytojų santykis ir požiūris į studentus buvo siaubingas, vykdavo emocinis ir psichologinis smurtas paskaitų metu. Dažnai mąstydavau, kodėl taip vyksta, jaunuoliai čia įstoja iš meilės šokiui ir menui, jie nori kurti, tobulėti bei save realizuoti. Ar tai galima padaryti tik per pažeminimus, ašaras ir nuolatinius nusivylimus, – svarsto moteris.

Emilija suprato, kad tai tikrai nėra tinkamas kelias auginti talentus. Pirmiausia, kelias turėtų būti saugus, skatinantis, palaikantis. „Kūryba iš esmės yra jautrus, intymus, asmeniškas procesas, tai jausmų ir vidinių procesų išraiška per tam tikrą meno formą. Jaunus ir jautresnius asmenis labai lengva sužeisti ir pasiekti tai, kad jie niekada nebenorės šokti ir kurti. O tai dažnai ir nutinka baigusiems meno studijas“, – pasakoja Emilija.

Visa ši nemaloni patirtis atnešė žinojimą, kad ji turi įkurti studiją, kurioje būtų užtikrinamas asmens emocinis saugumas, skatinamas atsiskleidimas su didžiuliu mokytojo ir grupės palaikymu, empatija ir meile.

Studiją pavyko įkurti trečiuoju bandymu

Emilija nusprendusi įkurti studiją šia idėja dalinosi tik su šeima, kuri ją stipriai palaikė. Visiems kitiems ji nemėgsta pasakoti savo idėjų iki tol, kol jų neįgyvendina, tad tyliai pradėjo darbus. Pirmąjį kartą dar 2020 m. rugsėjį, radusi patalpas šalia namų, pasirašė nuomos sutartį. Tačiau prasidėjus Covid pandemijai teko ją nutraukti, nepravedus nei vieno užsiėmimo. Antras bandymas buvo 2020 m. gruodį, šiek tiek atlaisvinus pandemijos suvaržymus išsinuomavo kitas patalpas, tačiau šios patalpos nepatenkino jos lūkesčių, kol galiausiai rado šviesias ir erdves patalpas Vilnius Outlet.

Šių patalpų nuoma buvo rizikingas sprendimas. „Pradėti verslą naujausiame sostinės prekybos centre ir įsikurti šalia stiprių ir ilgą laiką sėkmingai gyvuojančių studijų buvo gana rizikingas sprendimas, bet tai kartu virto ir galimybe būti greičiau pastebėtu nei pasirinkus kitą pigesnį ir saugesnį variantą, tačiau paprastesniame miesto rajono kamputyje“, – sako verslininkė.

Išdrįsus pradėti toliau viskas klostosi tarsi savaime

Šio verslo įkūrėja mano, kad svarbiausia išdrįsti pradėti, o vėliau viskas pradeda dėliotis tarsi savaime. Studijos įkūrimui reikėjo labai minimalių investicijų. „Tik pradėjus viskas klostėsi gana lengvai ir sklandžiai, atsirado žmonių, kurie norėjo geranoriškai padėti, siūlydami savo paslaugas. Vieni kūrė svetainę, kiti maketavo logotipą ar reklaminius skelbimus. Reikia tik nebijoti prašyti pagalbos“, – pataria pašnekovė.

Pradėjus organizuoti studijos veiklą, pasiūlė prisijungti pažįstamai šokėjai.  Šiandien jos kuria šiltą ir draugišką tarpusavio santykį, kuris neprimena vadovo ir darbuotojo santykio. „Labai svarbu, kad darbuotojų tikslas, vertybės ir ateities vizija sutaptų, kitu atveju neįsivaizduoju ar būtų įmanoma kartu dirbti“, – pasakoja Emilija.

Šiuo metu populiariausi šokio užsiėmimai skirti vaikams. Tai tokia studija, kurioje nėra koncentruojamasi į vieną šokio stilių, tačiau remiamasi klasikinio ir šiuolaikinio šokio stiliais.

Šiuos užsiėmimus jie vadina šokio pažinimu arba judesio tyrinėjimu. „Tikrai nemanau, kad trijų metų vaiką reikėtų mokyti konkretaus šokio stiliaus (nebent siekiama profesionalumo šioje srityje), manau, reikia leisti kuo daugiau improvizuoti ir palaikančiai skatinti tai daryti. Įstatyti vaiką į rėmus ar išmokyti atkartoti judesių seką galima bet kada, tačiau jei nuo mažens nėra mokoma nuoširdžiai kūnu išjausti muziką, judesiu išreikšti emocijas, drąsiai improvizuoti ir eksperimentuoti šokyje su laiku tai padaryti gali būti vis sudėtingiau“, – sako šokėja.

Šioje studijoje šokio pamokas inspiruoja viskas: rudenį už lango krentantys lapai, žiemą snaigės, kartais į pamoką atsineštas žaislas ar vaikų pasidalinta dienos istorija. „Kartais mes piešiame, o po to sušokame nupieštą istoriją. Šokti galima viską – jausmą, emociją, sapną, piešinį. Norisi vaikams parodyti, kad kūryba yra beribė, kad šokis yra grožis ir tai nėra tik skausmingi kūno tempimai ar tobulai atliktas judesys“, – pastebi Emilija.

Skrajutės – pasiteisinęs reklamos būdas

Šokio studijos versle sudėtingiausia pritraukti ir išlaikyti klientą, jie nuolat keičiasi. Buvo išbandyti visi įmanomi reklamos būdai, ne tik socialinių tinklų reklama, bet ir reklaminių skrajučių dalinimas, kuris šio verslo atveju labiau pasiteisino. „Tačiau efektyviausias reklamos būdas yra bendradarbiavimas. Ieškojimas partnerių ir kooperavimasis yra ne tik puikus sklaidos būdas, bet ir atveriantis daugiau galimybių, praplečiantis pažinčių ratą, o kuriant verslą tai labai svarbu. Juk sakoma, kad geriausia reklama iš lūpų į lūpas“, – dalinasi patirtimi studijos įkūrėja.

Emilija prieš imdamasi kažkokios naujos veiklos pagalvoja: „Koks galėtų būti blogiausias nesėkmės scenarijus? Jeigu mintyse galiu jį išgyventi, vadinasi nėra ko bijoti ir reikia imtis veiksmų. To ir linkiu kitiems – nepasiduoti baimėms ir užduoti sau klausimus „Ar aš to tikrai noriu? „Ir dėl ko tai darau?“, – pataria pašnekovė.

 

 

Šaltinis: https://bznstart.lt/verslas/verslo-pradzia/nauja-judesio-erdve-kurianti-sauguma-atsiverti-ir-improvizuoti/